Mindennapi Torna otthon legalább tízpercben: Óvjuk az egészségünket! 3. rész
A jelenlegi visszahúzódott helyzetünkben megnő a motiváció a mozgásra, sőt a ráfordított idővel is könnyebben gazdálkodhatunk. Életünkből a mozgást nem száműzhetjük, hiszen „mozgás az élet”. A Mindennapi torna mindenkinek szól. Kezdő és haladó megtalálja a számára fontos mozgásgyakorlatokat. Torna Vörös Vera gyógytornásszal.
A mindennapi torna harmadik része a felsőtestre fekteti a hangsúlyt. Az erősítő torna a váll, kar, hát és a hasra hat.
A vállöv keveset mozog a napi rutin során, ezért fontos annak alapos és rendszeres átmozgatása. A váll és a kar tornáztatásakor nagyon hasznos a légzésre is odafigyelni. Érdemes jó mély ki és belégzésekkel követni a mozdulatokat, ezáltal kondicionáljuk a légzőizmokat, növelhetjük a tüdőkapacitást.
Ebben a gyakorlatsorban kis időráfordítással átmozgatjuk a váll és a kar mellett törzsizomzatot is.
Verával készült interjúnk ITT olvasható el.
A teljes tornasor IDE kattintva érhető el!
Vörös Vera gyógytornász videói 10 és 40 perc közötti hosszúságúak. Amivel lehetőség nyílik elindulni a kezdőknek, de az edzettebbek is megtalálják a videók között a megfelelőt. Az alapos átmozgatás minden egyes videóra jellemző, ezért felfrissülve és valószínű elégedetten mondhatják a rendszeres tornázók, hogy ismét tettek magukért.
Tornái nem tisztán gyógytorna jellegűek. Tartalmaznak jóga és pilátesz elemeket, így tükrözik Vera személyes érdeklődését is. A Mindennapi Torna gyakorlatai lassított, odafigyelős tornák, a tudatosan végrehajtáson folyamatos hangsúly van. Ezért aki a dinamikus – aerobik jellegű – mozgáshoz van szokva, talán kevésnek találja majd.
–Számtalanszor letornáztam én magam is a bemutatott gyakorlatokat és tapasztalatból mondom, hogy a lassú mozgás alaposan megdolgoztatja az izomzatot és kíméletes az ízületek számára – biztosít.
Szakmáját Budapesten, a Korányi szanatóriumban kezdte, ahol szívműtöttekkel foglalkozott. Később Kecskeméten, az ortopédián folytatta pályáját, amit több év magánpraxis követett. Egy idő után hiányzott számára a korábban megszokott kórházi közeg és a nagykőrösi Rehabilitációs intézetben helyezkedett el – ezek voltak a legszebb intézményi évei, változatos beteganyaggal, rengeteg tapasztalattal és hálával.
Jelenleg magánbetegeit segíti a gyógyulás útján, missziónak érzi a segítő tevékenységet. – Olyan pácienseim vannak, akik az otthoni tornát választják, mivel körülményes lenne eljutniuk gyógytornászhoz. Ezen kívül csoportos jógaórákat tartok Kecskeméten heti rendszerességgel – mesélte magazinunknak korábban készült interjúnkban. Verával készült interjúnk ITT olvasható el.