Virág és Péter határtalan boldogsága
Virág és Peti esküvői fotóiról eszembe jutott, ezeket a képeket bizony sok esküvői magazin is megirigyelhetné, a történetük - és a megismerkedésük óta tartó boldogságuk - pedig visszaadhatja a reményt a magányos szíveknek, hogy az igazi igenis létezik! Hús-vér emberekkel is megtörténhet.
Annak, aki e sorokat olvasva csóválni kezdi a fejét és azt mondja, idővel majd tovaszáll ez a mesébe illő meghittség, üzenem, hogy Virágék semmit sem kapkodtak el, már a „kritikus hetedik éven” is túl voltak, amikor úgy döntöttek, hogy hivatalosan is összekötik az életüket. Ráadásul nem is akárhogyan: türkizkék hullámok ölelésében, fehér homokos tengerparton, szikrázó napsütésben fogadtak egymásnak örök hűséget. De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen maga a lánykérés sem nevezhető mindennaposnak!
Íme a könyváruslány és az informatikus mesés története:
– A lánykérésre közösen készültetek?
Virág: Hét és fél éve voltunk együtt Petivel, ennek ellenére teljes mértékben meglepetés volt számomra, hogy megkérte a kezemet, ugyanis a legapróbb részletekig titokban szervezett meg mindent, és az izgalmát is tökéletesen leplezte. Tényleg nem sejtettem semmit! Mivel akkoriban ünnepeltem a születésnapomat, egy vidéki wellness hétvégére készültünk, én legalábbis úgy tudtam, hogy oda utazunk. Először akkor fogtam gyanút, amikor a Ferihegyi reptér felé vettük az irányt: Peti egy párizsi utazással lepett meg. Felmentünk a Montmarte-ra, a Sacré Coeur Bazilikához, ahol váratlanul letérdelt és megkérte a kezemet.
– Jól sejtem, hogy nem ez volt az egyetlen emlékezetes utazásotok?
Peti: Imádunk utazni, új városokat felfedezni. Az elmúlt években tényleg nagyon sok szép helyen jártunk, és felejthetetlen élményeket gyűjtöttünk. Mallorca-n például egy lélegzetelállító partra lyukadtunk ki a kanyargós Sa Calobra út végén, ahol nem volt rajtunk kívül senki. Isztambulban igazán különleges élményt nyújtott az imára szólító müezzin-re ébredni úgy, hogy az ablakunkból ráláttunk az Hagia Sophiara. A legemlékezetesebb utazásunk kétségkívül a Seychelle-szigeteki kiruccanásunk volt, ahol az esküvőnket tartottuk, a párizsi lánykérés után két évvel. Ennyi ideig gyűjtögettünk az esküvőnkre.
– Kezdettől fogva tudtátok, hogy nem szokványos módon keltek majd egybe?
Peti: Amikor szóba került az esküvőnk, eleinte azzal viccelődtünk, hogy vagy itthon tartunk egy száz fős lagzit, vagy kettesben „elszökünk”, és a Seychelle-szigeteken mondjuk ki a boldogító igent. Kíváncsiságból rákerestünk az interneten, hogy mire van szükség egy tengerparti esküvőhöz, és ahogy elmerültünk a részletekben, egyre inkább azt éreztük, hogy az előbb említett opciók közül az utóbbinak van realitása. Találtunk egy profi magyar céget is, amelyik kint szervez esküvőket, úgyhogy rájuk bíztuk magunkat.
– Miért döntöttetek úgy, hogy „világgá mentek” összeházasodni?
Virág: Azt szerettük volna, hogy ez a nap tényleg csak kettőnkről szóljon, úgy éreztük, hogy egy ilyen alkalommal tudunk a legjobban egymásra figyelni. Magunkat ismerve biztosak voltunk benne, hogy egy hagyományos esküvőn igyekeztünk volna mindenkinek megfelelni, és az lett volna számunkra elsődleges, hogy minden vendég jól érezze magát a lagziban. Így viszont mentesültünk ez alól a teher alól, és önfeledten élhettük meg a pillanatot.
– Mit szóltak a családtagok és a barátok a döntésetek hallatán?
Virág: Igazán szerencsések vagyunk, ugyanis mindenki egyből elfogadta a döntésünket, őszintén örültek a boldogságunknak és mindenben támogattak minket. Miután hazajöttünk, szűk családi körben azért itthon is megünnepeltük az esküvőnket.
– Milyen előkészületekre volt szükség itthon ahhoz, hogy valóra válhasson ez a nem mindennapi álmotok?
Peti: A ruhánkat itthonról vittük. Fontosnak tartottuk azt is, hogy az általunk kiválasztott időpontban (08. 08-án) kelhessünk egybe, és mindenképpen tengerparti szertartást szerettünk volna. Ezen kívül szinte csak a díszítést kellett kiválasztanunk, az esküvőszervező cég mindent megszervezett helyettünk. Biztosítottak sminkest, fodrászt, a tengerpartra rendelték az anyakönyvvezetőt és segítettek a papírügyek elintézésében is.
– A nyolcasoknak volt jelentős szerepük?
Peti és Virág: Számunkra igen, mert a kínai hagyományok szerint a dátumban szereplő három nyolcas szám 8-as (a 2 + 0 + 1 + 5 = 8, és 08. 08.) boldog jövőt ígér.
– Tudjátok már, hogy legközelebb merre visz az utatok?
Virág: Márciusban Berlinben töltünk majd egy hosszú hétvégét, nyáron pedig Lisszabonba és Sintraba látogatunk. Meghívást kaptunk egy indiai esküvőre is, amin nagyon szeretnénk részt venni, de még nem biztos, hogy meg tudjuk valósítani. Egyébként bárhová szívesen elmennénk, nagy álmunk még, hogy felfedezzük Ausztrália és a távol-kelet szépségeit.
– Valentin nap és a Házasság hete lévén nem hagyhatjuk ki a kérdést: mit gondoltok, mi a ti boldogságotok titka?
– Virág és Peti: Nagyon szeretünk együtt lenni, mindig erőt ad nekünk a másik közelsége. Ezen kívül nagyon sokat számít a szeretet, az elfogadás, a humor, valamint az azonos értékek és igények.