Jó estét! – A vörös kód nem csak az intim helyzetekben lehet hasznos
Jó estét!
A vörös kód nem csak az intim helyzetekben lehet hasznos
A vörös kódot nem csak az Emberi Erőforrások Minisztériuma léptetheti életbe akkor, ha a meteorológiai szolgálat szélsőséges időjárási változást jósol. Vörös kódot a saját életünkben mi magunk is használhatunk. Személyesen és online egyaránt. Akkor, amikor időre van szükségünk.
A kommunikációnk jelentős része online történik. Már nem is telefonon, hogy legalább halljuk egymás hangját, hanem csak írásban, online. Gyakran gyorsan, tőmondatokban, csak néhány szóban beszélünk egymással. Chatelünk. A lényegre szorítkozva. Amiből így pont a lényeg veszik ki. A mondanivalónk velője az, amit ki szeretnénk fejezni.
Nem jön át a hangulat, az érzelem, az igazi tartalom. Viszont lesz helyette kétkedés, zavar, frusztráció, rossz érzés, esetleg harag. Ami rossz érzést jó lenne megállítani valahogy. Például egy vörös kóddal.
Vita és veszekedés helyett. Partnerünkkel, családtagjainkkal, közeli barátainkkal, de még a munkatársainkkal is használhatnánk egy vörös kódot, ha a kommunikációnk félresíklik. Egy olyan szót, kifejezést, amiben előzetesen megegyeztünk, ha azt bármelyikünknek kimondja, akkor az azt jelenti, hogy a másiknak időre van szüksége. Mert kedvezőtlen helyzetben érzi magát.
Egy szokatlan kifejezést, amit nem használunk a hétköznapokban. Legyen az a Harisnyás Pippi, a piros hó vagy a Hétszűnyű Kapanyányi Monyók. A vörös kód kiejtésével időt és távolságot kaphatnánk és adhatnánk egymásnak, hogy összeszedjük a gondolatainkat, az érzelmeinket. Lehetőséget adnánk a visszakérdezésre, a pontosításra.
Talán azzal, hogy el tudnánk távolodni egymástól, és a számunkra kellemetlen helyzetből, attól jobban tudnánk kezelni az érzelmeinket és a gondolatainkat. Mi Szoknyák és Nadrágok egyaránt. Egy vörös kóddal, ami nem csak az intim pillanatokban ér. Mert újabban túl frusztráltak vagyunk. Mindannyian.
Szerző és kép: Polgár Ágnes