Jó estét! – A hírek szólhatnak csupa jóról is, rajtunk áll mit olvasunk el
Jó estét!
A hírek szólhatnak csupa jóról is, rajtunk áll mit olvasunk el
Tájékozódni elengedhetetlen. Ajánlatos, hogy tudjuk mi történik szűkebb és tágabb környezetünkben, és így mi lehet hatással ránk, mi okozhat változást velünk, bennünk, nekünk. Most egy jó ideje a szalagcímeket nem a bulvár sajtó viszi el, bár most is van min csámcsogni, mérgelődni, meglepődni, nevetni avagy sajnálkozni való.
Ilyen téma az alakunk is. Egyikünknek rég lerágott csonk, míg másikunknak szülés után huszonöt évvel is lényeges kérdés, hogy milyen maradt a hasa a szülések után. Edzőterem ellenére. Mert abban a pillanatban, hogy kicsit is ellustul, azonnal látszanak a gyermekei okozta nyomok a bőrén, a hasa térfogatán. Vagy máshol a testén.
Ha egy volt modellt szólnak meg egy cikkben – mert másként, de nem rosszul fest a szülés után – ezt bárhogy is szépítjük nem mondhatjuk jó cikknek, az negatív tartalmú. Mert bántani valakit, megszólni, kifogásolni, kritikával élni a megjelenése és nem a tettei ellen, de még a tettei ellen is váratlanul, önkényesen, nem kérdezetten igenis bántó. Ilyen is van a sok rossz hír között, amiről aztán lehet szólni.
Valahogy a rossz szájízű, negatív töltetű, rossz érzést okozó, keserű mellékízzel befogadható, vagy minden körültekintés ellenére is kontraproduktívként működő hírből van most több. Jócskán. Elárasztják a világot. Dől ránk. Minden ami a koronavírusról szól, vagy azzal összehozható már akaratlanul is negatív. Szinte a témában már csak az számítana valódi jó hírnek, ha azt olvashatnánk: egyértelmű gyógyszer van ellene, vagy volt nincs, eltűnt a vírus. (Bár ha csak úgy eltűnne, az is rögtön kétkedésre, rosszallásra adna okot – az összeesküvés elméletre mindenképpen)
Pedig vannak más hírek is. Jó hírek, vagy legalábbis nem rossznak mondhatók. Érdekesek. Olyanok, ami elviszi a figyelmünket a saját gondjainkról, és akár tanulhatunk is belőle valami újat. Például, hogy sárga pingvint kapott lencsevégre Yves Adams fényképész, a Dél-Georgia és Déli-Sandwich-szigetek területén. A nagyjából 120 ezer állatot számláló királypingvin-kolóniát fotózva. Az állat az úgynevezett madárleucizmus miatt sárga, ami hasonló az albinizmushoz, csak nem fehér, hanem sárga színezettel jár, de ugyanúgy a pigmentáció hiánya okozza.nem hat a látásra, és a szemeket sem változtatja pirossá, mint az albinizmus. Az állat sejtjei nem gyártanak több melanint, ezért kifakulnak, sárgássá válnak – írta le a berek.hu, a 24.hu a PetaPixel nyomán.
A hírek tényleg szólhatnak csupa jóról is, találkozhatunk valódi hírértékkel bíró, pozitív, jó, építő jellegű hírrel. Rajtunk áll mit olvasunk el.
Szerző: Polgár Ágnes
Kép: Yves Adams