Jó estét! – A győztes-vesztes munkahelyi szituáció, péntek esti kezdéssel
Jó estét!
A győztes-vesztes munkahelyi szituáció, péntek esti kezdéssel
A win-win angol kifejezés annyira jól hangzik. Gyakran halljuk a munkaadó-munkavállaló kapcsolatában. Azonnal el is hiszem a csengésétől, hogy ez a természetes, mi sem egyszerűbb, nem is lehetne másként, minthogy győztes-győztesként álljanak egymással szemben.
Hiszen, a munkaadó a vállalkozását akkor tudja jól vinni, ha valaki elvégzi a munkát. Azt a munkát, amit a tulajdonos, a munkáltató nem tud maga elvégezni, mert nincs hozzá szakérzelme, vagy igen, de nincs rá egyedül elég kapacitása. Szüksége van a sikerhez a munkavállalóra. Akinek meg szüksége van egy állásra, hiszen szeretne a szakmájában kiteljesedni, és nem mellékesen megélni. Meg akar dolgozni a pénzéért.
Teljesen magától érthető, hogy szükségük van egymásra, tehát a szövetségük nem lehet más csakis win-win helyzet. Egy olyan szituáció, amiben mindkettő egyenlően megkapja azt, amire szüksége van. Egymást segítik a sikerért. Hiszen a céljuk közös. Egyik sem használja ki, terheli le, zsákmányolja ki avagy vágja át a másikat.
És ez az első perctől így működik. A munkát kereső megjelenik egy állásinterjún, ahol nem csak őt kérdezik, nem csak ő mutatkozik be. Az állást kínálót is kérdezik, ő is bemutatkozik azért, hogy mindkét fél körültekintően tudjon igent mondani a másiknak. Időben.
Nem négy hét eltelte után, péntek este 10 órakor érkezik az sms: hétfő reggel várjuk! – mert ez már nem egy win-win helyzet… A győztes-győztes munkahelyi szituáció nem péntek esti kezdéssel indul, így. Vagy ha igen, félő, hogy a munkaidő kérdése nem lehet kérdés a munkavállaló felől. Mert a munkaidő folyamatos lesz. Igazi győztes-vesztes helyzet.
Szerző: Polgár Ágnes
Kép: AdobeStock