Véd-, és dacszövetségben
NĂ©ha nehĂ©z annak a gyermeknek, akinek van testvĂ©re. Az esti mese alatt Ă©rezheti Ășgy, mennyivel könnyebb Ă©s egyszerƱbb annak az osztĂĄlytĂĄrsĂĄnak, aki egyke, hiszen minden egyes nap csak Ć vĂĄlaszthat mesĂ©t, a szĂŒlei csak rĂĄ figyelnek, sokkal több jĂĄtĂ©ka van, mĂg neki mindig mindenen osztozkodni kell.
TalĂĄn ez az, amit egĂ©sz gyermekkorĂĄban a legnehezebben emĂ©szt meg az a gyermek, akinek van testvĂ©re, hogy mindig mindenen osztozkodni kell. Soha nincs olyan, hogy valami csak az övĂ©, mert meg kell mutatnia azt a testvĂ©rĂ©nek is, aki szintĂ©n jĂĄtszhat azzal a macival, meg kell kĂnĂĄlni a csokival, amit pedig Ć kapott a szĂŒlinapjĂĄra, vagy hagyni kell belĆle a tesĂłnak, sĆt mĂ©g a ruhĂĄit is megörökli az utĂĄna szĂŒletett, vagy Ă©ppen Ć viseli a bĂĄtyjĂĄĂ©t, nĆvĂ©rĂ©Ă©t. Mi nem egykĂ©k, gyerekkorunkban pont ezĂ©rt sokszor gondolunk arra, ha felnĆttek leszĂŒnk sok minden lesz amit megtartunk magunknak.
Ăs majd felnĆttkĂ©nt, amikor mĂĄr megtehetjĂŒk, hogy vĂ©gre megtartunk dolgokat csak Ă©s kizĂĄrĂłlag magunknak, akkor meg is tartjuk azokat. TalĂĄn mĂ©g beszĂ©lni sem beszĂ©lĂŒnk rĂłla. A mi fĂ©ltve Ćrzött valamink lesz az az akĂĄrmi. Miközben mĂ©gis fontos marad, mi több akkor vĂĄlik igazĂĄn Ă©rtĂ©kelhetĆvĂ©, hogy van valami ami csak a miĂ©nk ezen a vilĂĄgon, Ă©s az nem mĂĄs, mint a testvĂ©ri szeretet.
Mert, bĂĄr lehetĂŒnk nagyon mĂĄs szemĂ©lyisĂ©gƱek, lehetĂŒnk teljesen eltĂ©rĆ nemƱek, gondolkozhatunk az Ă©let dolgairĂłl merĆben mĂĄskĂ©pp, csak a testvĂ©rĂŒnk vagy testvĂ©reink, azok akik ugyanazokat a szavakat hallottĂĄk a szĂŒleinktĆl, akik ugyanazokon az esemĂ©nyeken mentek ĂĄt, mĂg felnĆttĂŒnk, akik lĂĄttak mĂĄr bennĂŒnket a legjobb Ă©s a legrosszabb passzban is, akik a vilĂĄgon mindenkinĂ©l jobban ismernek bennĂŒnket: a testvĂ©rĂŒnk.
Tagadhatatlanul.
Meg is romolhat egy testvĂ©ri kapcsolat az Ă©vek sorĂĄn, felnĆttkĂ©nt eltĂĄvolodhatunk egymĂĄstĂłl ezer Ă©s egy okbĂłl, de az biztos, hogy akĂĄrhogyan is alakuljon az Ă©let a testvĂ©r, mindig testvĂ©r marad. ĂsszeveszhetĂŒnk, haragban lehetĂŒnk napokig, hĂłnapokig, akĂĄr Ă©vekig is, mĂ©gis ott a szĂvĂŒnk mĂ©lyĂ©n tudjuk, a mĂĄsik mindig ott van velĂŒnk. Akkor is, ha egymĂĄstĂłl tĂĄvol, mĂĄsik kerĂŒletben, mĂĄsik vĂĄrosban, mĂĄsik orszĂĄgban lakunk.
Â
Tudjuk, hogy nem szabad, nem kell, minek is akĂĄr egymĂĄssal harcolni, vagy versengeni?Â
Van az Ă©letben Ă©ppen elĂ©g ember, akivel akĂĄr minden egyes nap harcolhatunk, egy kollĂ©ga, egy ismerĆs, egy idegen a tömegközlekedĂ©sben, egy mĂĄsik szĂŒlĆ a gyermekĂŒnk osztĂĄlyĂĄban, bĂĄrki mĂĄs, de miĂ©rt kellene Ă©ppen a testvĂ©rĂŒnkkel ezt tenni???
Hiszen, sokkal többet ad egy embernek az a tudat, hogy miutĂĄn megvĂvta a kĂŒlönfĂ©le napi harcait Ă©s Ășgy Ă©rzi az egĂ©sz vilĂĄg Ă©ppen ellene van, hogy akkor foghatja a telefont Ă©s feltĂ©tel nĂ©lkĂŒl felhĂvhatja a testvĂ©rĂ©t, akĂĄr ĂĄt is mehet hozzĂĄ, hogy elmesĂ©lje neki a bĂșjĂĄt-bĂĄnatĂĄt, mert Ć meghallgatja, a pĂĄrtjĂĄt fogja, vagy nem, mert megvĂ©di attĂłl, hogy akĂĄr valami hĂŒlyesĂ©get csinĂĄljon. Hiszen testvĂ©rek. Igazi vĂ©d-, Ă©s dacszövetsĂ©gben. Pont Ășgy, mint Ă©n a hĂșgommal. Ahogy az anyukĂĄnk nevelte belĂ©nk. Ăs anĂ©lkĂŒl is. Hiszen a hĂșgommal elvehetetlenĂŒl testvĂ©rek vagyunk.Â
KĂ©p: Starlet Photo
Olvasd el ezt is: