Tinder matchért hívják fotózni
Sorozatunkban fotósokat, fotográfusokat mutatunk be. Családi pillanatot örökít, üzleti portréhoz megnyerő arcot kap el, címlapra fotóz, kávéház hangulatát ragadja meg a képein. De ami ezeknél is érdekesebb, párjukat keresőknek segít legigazibb arcukat bemutatni, nem is akárhogyan, Csanádi-Tóth Krisztina, magazinunk fotósa.
– Mindig van nálad fényképezőgép?
– Nem viszem mindenhova, de a mobilom kiválasztásánál is fontos szempont volt, hogy jó legyen a kamerája, nehogy lemaradjak egy megörökítendő pillanatról. A fényképezőgépen most már munkaeszköz elsősorban, de ha tudom, hogy szép helyre megyünk kirándulni, vagy csak kikapcsolódásként sétálok egyet a közeli erdőben, akkor sem hagyom otthon.
– Amikor ellövöd tudod hova szánod a képet?
– Általában igen. Ha dolgozom, akkor nyilván adott a cél, ha csak a magam szórakoztatására fotózom, akkor is van elképzelésem.
– Van nehézség a családi fotózásban?
– A családi fotózás nagy kedvencem, mivel nekem is három gyermekem van. Leülök, olykor lefekszem hozzájuk, bohóckodom, ha szükséges. Ami nehézséget jelent, hogy a kisebbek hamar elfáradnak, megunják a pózolást, nincs sok időm. Gyorsan kell kapcsolatot teremteni velük, magamra vonni a figyelmüket. Ebben próbálnak segíteni a szülők, de sokszor miattuk még nehezebb, mert így a gyerekek rájuk figyelnek és nem a kamerába néznek. Azt sem bánnám, ha elfelejtenék végre azt, hogy megtanították a gyermekeinknek a csííííz szót. Természetellenes mosoly lesz a gyerekek arcán és mivel otthon olyan sokat hallják, szinte lehetetlen kiverni a kis fejekből, hiába kínálok más vicces alternatívát. Mivel a három gyerek megtanított a türelemre, ezért nyugodtan, mosolyogva tudom kezelni ezeket a szituációkat.
– Mitől jó egy üzleti portré?
– Kevesen gondolnák, hogy mennyire gyorsan alkotunk véleményt egy-egy kép alapján. Mindössze pár ezredmásodperc után kész az ítélet. Véleményünket befolyásolja az is, hogy milyen hangulatú fotót látunk. Mosolygós arc tekint ránk vissza, vagy sem, milyen a testtartás, világos vagy sötét a háttér.
Lényeges a világos, a figyelmet nem elterelő, lehetőleg egyszínű, a ruhához illő háttér. A nőknél előnyösebb, ha nem viselnek sok ékszert. Az öltözék az arcra irányítsa a tekintetet, ne az alakra. Ne válasszunk az arcunk színéhez közeli színt. A hölgyek, ha lehet viseljenek magassarkú cipőt, mert nyújtja az alakot és szebb lesz a testtartásuk. A férfiak arcszőrzete, haja ha hosszú, akkor is legyen ápolt. A testtartásuk legyen egyenes, és a tekintetük egyértelmű. Mindezzel lesz hiteles egy üzleti portré.
Üzleti szempontból jó, ha van a tarsolyunkban a média számára egy-két professzionális fotó, amelyet egy interjú vagy szakmai értekezés mellé lehet tenni, továbbá amit a cég, vállalkozás marketing anyagához tudunk csatolni. A jó fénykép nem hiúság kérdése, sokkal inkább hasznos befektetés.
– Hogyan kanyarodtál el a társkereső oldalakhoz?
Nagyon sok ismerősöm keres társat például a Tinderen. Elbeszélésükből tudom, szörnyen sok rossz képet lehet látni, amúgy csinos lányokról, jóképű fiúkról is. Innen jött az ötlet. Szeretnék segíteni abban, hogy akik hozzám fordulnak a legjobb oldalukat tudják bemutatni. Nincs mindenki tisztában azzal, hogy mi áll igazán jól neki: milyen pózban jobb állnia, ülnie, melyik testhelyzetben mutat előnyösebben. Melyik tekintet, mosoly áll jobban neki. Milyen színek, anyagok és ruhák illenek az egyéniségéhez leginkább.
A Tinder matchért fontos az is, hogy a fotó naprakész legyen, ne áruljon saját magával zsákbamacskát, ne legyen az, hogy olyan korábbi külsejét mutatja, ami már több éves és nem igazán hasonlít a mai megjelenésére. Nem célom megmásítani a fotókat, csak valóban előnyös, mégis hiteles képeket készíteni.
– Mégis milyen a jó párkereső fotó?
A fotózás előtt mindig kérem az alanyt, hogy gondolja jól át, mit szeretne közvetíteni magáról, milyen párt szeretne találni magának és milyen céllal, mert annak megfelelő képeket készítünk. Hasonlóan az üzleti fotókhoz, itt is a másodperc töredéke alatt döntenek a pártkeresők. Egy igényes fotóval sokkal könnyebb elérni, hogy felfigyeljenek ránk, mint egy rossz minőségű szelfivel. A legutóbbi fotózásnál a csaknem harmincöt éves lány elmesélte, ő elvből nem húz jobbra olyan srácot, azaz nem lájkolja azt, aki a kockás hasát mutogatja, azok a férfiak inkább megmozgatják a fantáziáját, akikről elegáns, akár ingben készült fotók készülnek.
Volt olyan lány, akinek a zenészek imponálnak, de olyat is ismerek, akinek a baseball sapkás pasik a gyengéi. Találkoztam eggyel, aki a vízi sportokat kedvelőkre utazik. A legtöbb nő nem tudja értékelni az autót vezető, autónak dőlő képeket, ahogy a strandon feszítő fotók inkább a fiatal lányoknak jön be. De legyen bármilyen a kép környezete, a lényeg, hogy a személyiségünk valóban visszaköszönjön a fotókról, persze csak akkor, ha valóban azt szeretnénk megmutatni. A férfiak oldaláról is bőven érkezik igény a hölgyek képeit illetően. Fontos számukra, hogy lássanak egész alakos és közeli arcképeket a hölgyekről. Az egész alakos képeket a valóban komoly kapcsolatot kereső férfiak is szeretik látni. Ugyanakkor megjegyezték: a hölgyeknél is teljesen mást üzen egy fehérneműs, glamour fotózáson készült, akár már-már erotikusnak mondható fotó, mint egy jóval kevesebbet mutató, de mégis csinos nőt mutató fénykép.
Csanádi-Tóth Krisztina fotói itt érhetőek el: Starlet Photo
A címlap képet készítette: Starlet Photo a képen szerepel Mihályfi Ákos