Jó estét! – A Google és a Bullet Journal: olykor a fiatalok az okosabbak
Jó estét! – A Google és a Bullet Journal: olykor a fiatalok az okosabbak
Elfoglaltak vagyunk. Millió és egy feladat miatt. Munkahelyi, otthoni, magánéleti, iskolai és a többi. Egyiket éppen megoldjuk és máris érkezik egy másik.
Számtalan megoldás van arra, hogyan lássuk át a saját káoszunkat. Cetlik, határidő naplók, jegyzetfüzetek, csomó a kendőre, to do list mobilapplikációk, avagy Bullet Journal – már ha tudjuk, hogy azt eszik avagy isszák. Ryder Carroll alaprendszerét, amit évekig tesztelt és tökéletesített. Egy speciális határidő naplót, ami átláthatóan tudja rendszerezni a feladatainkat, ami segít, hogy ne felejtsük el a fontos időpontokat, az eseményeket, és ami kiváltja a mindent elfedő papírfecnik kupacát. Lényege a tudatos tervezés, egy minimalista, de tökéletesen követhető, átlátható módszer a határidőnapló kialakítására.
Amihez nem kell más, mint egy speciálisan kipontozott jegyzetfüzet és néhány tűfilc amivel szépen és kényelmesen személyre szabhatjuk a saját füzetünket, esetleg kalligrafikus töltőtollak, ha cirádás, művészi betűket szeretnénk rajzolni. Ha a szándékunk megvan, akkor már csak be kellene szereznünk ezeket az eszközöket. Nyilván papír és írószerekre szakosodott üzletben. Ahol az eladó ismeri mi is az a Bullet Journal. Mert egyébként nehéz lesz vásárolnunk.
Vagy egyenesen lehetetlen, ha az eladó, aki a maga állítása szerint ezer éve van a szakmában, közli, amit keresünk tűfilc, az bizony nem létezik. És különben is mi az a Bullet Journal, ő nem tudja mi az, azt tulajdonképpen eszik avagy isszák? A kérdés, ami nem egy papír-írószer boltban nem volt egyértelmű.
Szemben az alig huszonhárom éves Google keresővel, ami ontja magából a válaszokat. Ön tudta, hogy a Google részvénytársaságot 1998-ban alapították? Tehát a Google még piszkosul fiatal? És mégis annyi mindenre tudja a megoldást. Hiába olykor nem árt a nálunk fiatalabbakra is hallgatni, akik hoznak, tesznek, kitalálnak, megálmodnak valami újat, merőben mást, valami elképzelhetetlent. Valamit, amiről nem tudtuk, hogy egyáltalán létezhet.
Szerző: Polgár Ágnes
Kép: Pexels