A pezsgő elfogy, de az új évet váró tulipán egy hétig is eláll
A szilveszteri terítéken a finomságok mellett jól mutat a vágott virág is az asztalon. Különösen most, amikor a szilveszter is más. Ez a virág lehet például a tulipán, amit ha jól gondozunk, akar egy hétig is megmarad. Csak apró teendőkről van szó, nem kell nagy dolgokra gondolni. Induljunk pezsgővel és virággal, a kívánságaink szerint nyugodtabb és egészségesebb új évbe!
Nem tudjuk mit hoz a jövő, a szilveszterrel egy csapásra nem tűnik el a koronavírus, csak kívánhatjuk és bízhatunk abban, hogy imáink meghallgatásra találnak, és az új esztendőben már fellélegezhetünk. A szilveszter is más, nem lehetünk nagy társaságban, nem bulizhatunk kedvünkre. Egy jó minőségű pezsgő, finom ételek és a körülmények szépsége járulhat hozzá a jobb hangulathoz. A konfettin mellett a virág is jól mutat az ünnepi asztalon, csak türelemmel bontsuk ki a virágot, amivel hazaérünk az üzletből.
Csak kukucskálni ér
Ha magunk vásároljuk a virágot, inkább olyat válasszunk, amelyet hűtőszekrényben vagy legalább hűvös helyen tárolnak, mert valószínűleg hosszabb ideig megmaradnak. Ne lepődjünk meg azon, hogy a vágott virágokat gyakran szárazon, víz nélkül tárolják. Válasszunk olyan tulipánokat, amelyeknek a virágfejei éppen nyílnak. Ellenőrizzük, hogy a virágfejek, a levelek épek és zöldek-e. Száradásnak vagy rothadásnak indultat inkább ne vigyük haza, vagy ha igen, számoljunk azzal, hogy egy-két napig élnek már csak.
Ha ajándékba kapunk egy csokor tulipánt, vagy más vágott virágot, akkor se bontsuk ki azonnal, ahogy megkaptuk. Kukkantsunk bele a csomagolásba, hogy lássuk milyen szépséget kaptunk, de hagyjuk a csomagolásában legalább egy fél óráig a virágot, hogy szobahőmérséklethez szokhasson a növényünk. Tényleg csak kukucskálni ér.
Ha letelt a félóra, akkor léphetünk a tettek mezejére, vegyük le róla a csomagolást, de ne bontsuk még teljesen szét. Vegyünk elő egy hosszú és öblösebb vázát, tegyünk bele – kissé hidegebb vizet – ebbe állítsuk a csokrunkat úgy, hogy a száráról még mindig nem húztuk le a csomagolást, állítsuk félre így a vázányi virágot, még ne tegyük az asztal közepére. Picit, egy újabb fél órára felejtsük el.
Kevés vízzel is beéri
Miután a virágunk kellőképpen hozzászokott az új környezetéhez, bontsuk ki teljesen a csomagolásából. A vázából öntsük ki a vizet, és tegyünk bele friss, de már szobahőmérsékletű és jóval kevesebb vizet, mint az előbb. Elég nagyjából öt centiméter magasan feltölteni az edényt. Ha több a víz, a száraik elpuhulhatnak.
Szedjük le a tulipán összes alsó levelét, amit a víz alulról érhetne, mert a tulipán levele kezd el először elpusztulni. Vegyünk elő egy éles kést, és haránt mozdulattal vágjunk le ferdén a virágunk szárából legalább 2-3 centit. Az összes vágott virágra igaz ez, hogy vágjuk le a szárát, mielőtt a vázába állítanánk, kivéve a fás szárú növényeknek, mint tavasszal az orgona, a fás szárú növények ágait csak behasítani érdemes.
A pezsgő elfogy, de az új évet váró tulipán egy hétig is eláll
Csinosan rendezzük el a vázában a virágokat, és tegyük olyan helyre, ahol szellőztetéskor sem érheti közvetlen huzat, és meleg sincsen. A tulipán a hűvösebbet kedveli.
Ha az ebédlő asztalra helyezzük a vázát, akkor ne tegyük a gyümölcsöskosár közelébe, mert az alma és a banán is etilént szabadít fel magából, amitől gyorsabban érnek, rothadásnak indulnak a körülötte lévő más gyümölcsök és növények. (Ezért tegyük viszont az éretlen avokádót almával vagy banánnal papírzacskóba, hogy a zöld egzotikus babérféle hamarabb megpuhuljon)
Naponta cseréljünk vizet a vázában, mert a kevesebb vizet a növény hamarabb felszívja. A tulipánnak nincs szüksége újabb virágfrissítésre, nem kell újra bevágni, ha így járunk el a növényünk akár egy hétig is szépíti az otthonunkat. A pezsgő szilveszterkor elfogy, de a tulipán velünk tart az új évben is.
Kép: wallpaper