A harisnya alatt, egy kapcsolat mögött
Harisnya, ez a szó annyi mindent takar. Egy ruhadarabot, nőnemű viselőjét, egyfajta álarcot, ami bankrablásnál kiváló maszk helyettesítő... igaz, könnyen szakad. Ami nem lehet ok arra, hogy ne maradjunk vonzóak egymásnak ebben a vészterhes időben.
Arról, hogy egy maszk mennyi mindenre lehet alkalmas, legutóbb ITT írtuk. Most a harisnyát vennénk górcső alá. Annál is inkább, mert éppen itt van a szezonja. Amikor még árnyékban hűvös van, és bizony el kell még egy nylon a lábra.
Vonzó láb, feszes fenék
Nylon harisnya, olykor pamuttal megerősítve a kényes területeken. Hol terülnek el ezek a felületek? Elsősorban a fenéknél, deréknál és a lábfejet is megerősítik az orr résznél, leginkább az éles lábkörmök miatt. Itt szokott plusz támasztékot kapni az anyag, hogy tartósabb legyen a ruhanemű viselése. Már amennyire tartós lehet egy igazán finom, vékony anyag.
A harisnya anyagának vastagságát az úgynevezett DEN szám takarja, minél alacsonyabb ez a szám, annál vékonyabb fonalvastagsággal állunk szemben. Az extra vékony 8 DEN-estől egészen az extra vastag 500 DEN-ig számolva.
A harisnyák készülhetnek nylonból, elasztánból, lycrából, microfibra szálból, akrilból, pamutból, gyapjúból, bambuszból, üvegszálból, és vannak a krepp harisnyák, amiket kevésbé rugalmas fonalakból szőttek.
Ahhoz, hogy egy láb minél vonzóbb legyen benne számtalan trükkel élnek a gyártók. Túl azon a fekete Marilyn Monroe-s csíkon hátul. Az alakformáló harisnyák leszoríthatják a hasat, felemelhetik a feneket, összetarthatják a combokat.
Az igazán csinos, illetve izgalmas harisnyák készülhetnek hálós neccből, lehetnek combig érőek önmagukban, vagy egy harisnyatartóval viselhetők addig a néhány pillanatig míg…végre le nem kerül. Merthogy a harisnya kényelmetlen. Igen az. Viszket tőle a láb. Bármilyen jó anyagból készült.
Vágy mellett vagy ellen
Talán a jelen helyzet adta bezártság az oka annak, hogy most nehezen kapunk harisnyát. Az online harisnya szaküzletek persze kivételek. De a drogériák, szupermarkettek polcain hetek óta csak fogyóban van. Hiába a kézfertőtlenítőre nagyobb a szükség. Persze az is lehet, hogy a harisnyából is sokan betankoltak előre, mert számítottak a négy fal adta bezártságra. S ha meg már be vagyunk zárva, egymással ott meg hamar lekerülhet a női lábról…
Már ahol van idő és lehetőség arra, hogy egy pár most többet legyen együtt, mint egyébként. Gyerekeseknél ez most egyre nehezebb. Vagy nem, mert a kiskorúak időben kidőlnek a homeschoolingtól. Mindenesetre szűkös a harisnyaválaszték offline.
Ami lássuk be kellemetlen, mert még nincs dög meleg, és ha már kimegyünk a lakásból legalább annyira, hogy kivigyük a szemetet, vagy a sarki boltig a heti menünek valót beszerezni, legalább addig legyünk csinosak.
Igaz, férfiszem függő, hogy a harisnya vonzó vagy sem. Vannak férfiak, akikre egyenesen őrjítő hatással vannak a mutatós darabok (a megfelelő személyen persze), míg megint más férfiak vágyát egyenesen lelohasztja a harisnyának már csak a puszta létezése.
A harisnya alatt, egy kapcsolat mögött
Hogy valójában mennyire működőképes egy párkapcsolat, milyen erős a szerelem, a szeretet két ember közt, az pont az ilyen vészterhes időszakokban derülhet ki, mint a mostani. Amikor tényleg kétségkívül egymásra támaszkodva, egymást segítve, szeretetben kellene a lehető legjobban felülkerekedni a váratlan és nem ismert problémákon. Ebben a megpróbáló együtt-zártságban maradnia kellene erőnek még arra is, hogy lelkileg és fizikailag is vonzó maradjon egymásnak mindkét ember.
Lelkileg úgy, hogy igyekszik mindkettő nem egymást hibáztatni a felmerülő nehézségek miatt, nem keresni bűnbakot a hibák felett, nem okozni külön fájdalmat a másikban, akkor sem, ha szinte lehetetlennek tűnik most sok mindent megélni. Fizikailag meg úgy, hogy megpróbáljuk nem elhanyagolni önmagunk megjelenését. Például úgy, hogy nem hagyjuk magunkban felmerülni azt a kérdést, hogy minek, na meg kinek legyünk szépek?
Hiába a házasság, az együttélés. Nem megyünk ki az utcára, nem találkozunk más emberekkel, minek szépítsük magunkat? Eleinte csak a manikűr marad el, aztán a napi szintű fésülködés, később a szőrtelenítés is, férfiak a borostát hagyják magukon, a nők a lábszőrzetüket. Ez utóbbi úgysem látszik, takarja a harisnya. Míg az ki nem lyukad. Akkor viszont ráébredhet a fej, hogy feledésbe merült a láb, a szőrtelenítés gyakorlata. És igen, egy komolyabb párkapcsolati válság ebben is megmutatkozhat, ha csak utcára lépéskor fontos rendbe tenni a kinézetet. Másoknak, és nem a párunknak.
Koronavírus kontra párkapcsolat
Hogy a mindent felborító koronavírusnak valóban milyen hatásai vannak ránk a külsőségeken túl, az akár hónapokkal később is kiderülhet. Amikor mindezen túl leszünk. Nem csak a halandóság száma mérvadó. Ugyan emelkedhet, a szoros összezárásnak köszönhetően, még a lyukas harisnya ellenére is, a születések száma úgy kilenc-tíz-tizenegy hónap múlva, ám ez egyáltalán nem zárja ki a válóperek nagyarányú elindítását sem, hiszen egy kisbaba sosem volt garancia az együtt maradásra, főleg nem a boldogságra. Akkor sem, ha annak így kellene lennie a nagykönyv szerint.
Mert minden két emberen múlik. Nem csak a harisnyán (szoknyán). A nadrágon is.
Szerző: Polgár Ágnes
Kép: Pexels