4 kijózanító pont egy párkapcsolatban

Közeledik a lánykérés időpontja? Úgy érzed révbe értél? Gratulálunk! Ahhoz, hogy a rózsaszín álomban józan is tudj maradni gondold át, a párod tényleg ugyanarra tart az életében, amerre te vetted az irányt? Már házas vagy, de úgy érzed valami sem stimmel? Válaszolj magadnak a legfontosabb kérdésekre, valóban egyeztek?
Megkérnéd a barátnőd kezét/kilátásban van egy gyűrű, vagy már házas vagy, de elbizonytalanodtál? A szerelem gyakran felülír és megszépít érzéseket, feltölt optimizmussal, ami mellett nehéz józanul gondolkodni. A szerelemben könnyen figyelmen kívül hagyjuk a racionális énünket, úgy érezzük minden fontos kérdés könnyen megoldható, előttünk nem lehetnek akadályok. Pedig lehetnek. Amiben nem is az a lényeg, hogy mi az, hanem sokkal inkább az, hogyan oldanánk meg azokat?
Meg kell győződnünk, ebben a NÉGY leglényegesebb pontban hasonlóan állnánk e a megoldás mellett, vagy sem?
Egy döcögősen működő párkapcsolatban is segítségünkre lehet, ha tudjuk, melyek azok a pontok, melyeken muszáj változtatnunk, mivel kell szembenéznünk?
1. A Gyerek
Szeretnénk- együtt, mindketten közös gyermeket? Ha igen a válasz, akár már túl is léphetnénk ezen a ponton. Ám olykor ez nem egy könnyen kipipálható pont annyival, hogy akarunk, és a nő másnapra kismama is lesz. El kell gondolkodnunk nemcsak azon, hogy hány gyermeket szeretnénk és tudnánk is vállalni, de azt is, mi történik akkor, ha nem sikerül elsőre, másodikra, harmadikra sem teherbe esni. Telhetnek a hónapok és évek, és még mindig nincs két csík a terhességi teszten? Elmennénk mindketten orvoshoz, egymásra mutogatnánk, felbírnánk vállalni, ha bármelyikünknek nem adatna meg a gyermekvállalás? Mit tennénk, vállalnánk mentálisan és anyagilag, ha nem lehet gyerekünk, vagy csak súlyos orvosi beavatkozások irracionális kiadások mellett? Ki meddig menne el? Ha nem lehetne gyermekünk, akkor örökbe fogadnánk, esetleg béranyát keresnénk vagy gyermek nélkül is háborítatlan maradna a szerelmünk? Nehéz kérdések, hosszú kimerítő esti beszélgetéseket követelnek meg, ami mellett nem lehet, nem szabad megoldás, konkrét válaszok nélkül elmenni.
2. Az Értékrend
Világnézetünk, értékrendünk, mentalitásunk, neveltetésünk mindent egybevonva meghatároz bennünket. Egészen attól kezdve, hogy fogyasztunk-e húst, városban vagy falun élnénk, hogyan kezelnénk egy súlyos betegséget, ha kettőnk közül bármelyikünket vagy gyermekünket érintené, modern vagy trendi lakberendezést szeretünk, mi a véleményünk az alkoholról, a cigiről és a drogról, aktívan vagy passzívan szeretünk nyaralni, egészen a politikai nézeteinkig és a vallási meggyőződésünkig. Abban, hogy milyen az értékrendünk és az pontosan mit is takar, két ember sok helyen eltérhet egymástól, sőt el is térnek. Ám a lényeg, a hangsúly azon van, hogy ezek a vélemények megfelelően oszlanak-e el két ember közt vagy sem. S még inkább, hogy tisztában vannak a különbségekkel is, nemcsak azzal miben egyeznek és képesek-e ezt tiszteletben tartani, s azzal képesek-e együtt élni. Hosszútávon, örökre. Vagy sem?
3. A pénz
A piszkos anyagiak felett pláne nem lehet elsiklani. Lehet, hogy ma ez nem kérdés, mert van mit a tejbe aprítani, de adódhat bármi, ami mindezt megváltoztathatja. Munkahely váltás, elbocsájtás, betegség. S, hogy örömteli példát is hozzunk a gyermekvállalás is, ami eleinte egy teljesen kiszámíthatatlan, nehezen kalkulálható tényező. Egy tápszeres kisbaba már önmagában több kiadással jár, mint amelyik csupán anyatejjel táplálkozik eleinte.És ez egy nagyon apró példa volt. Más vágyaink lehetnek mindkettőnknek, melyeket előre érdemes tudni. Tisztában kell lennünk azzal, hogy megosztott vagy közös kasszán szeretnénk és tudunk élni. Látnunk kell, ki mennyit keres, milyen kiadásaink vannak, merre szeretnénk gazdaságilag fejlődni, és ehhez ki mennyit akar, tud és bír hozzá tenni. Vagy sem. Melyikünk hogyan oldana meg bármilyen anyagi krachot?
4. A szex és a hűtlenség
Egy kapcsolat elején valószínűleg nem probléma két fél szerelmi és szexuális igényeit szinkronba hozni. S bár eltérések már ekkor is lehetnek, azt nem szabad a szőnyeg alá seperni, ha azok nagyon mások. Mert az életünk során szexuális igényeink változhatnak is, egyszer fent, másszor lent van a libidónk, és ehhez képest a kiinduló pont bizony nagyon is mérvadó. Meg kell tanulnunk nyíltan és őszintén beszélni a vágyainkról, az igényeinkről, és szemet előtt tartani azt, hogy az érzelmeink, a kívánalmaink folyamatosan változhatnak – egy férfinél éppúgy, mint egy nőnél – amit a másik féllel is meg kell tudnunk beszélni, hiszen ki mástól értesülhetne erről, ha nem tőlünk? Érzelmi és szexuális igényünk tartós nem egyezése bizony szakadékhoz vezethet, amikor a hűtlenség kérdése sem zárható már ki. Bizonyosan tudnia kell mind két félnek, kinek hol vannak a hűtlenség határai, meg kell tudni beszélni azt, mit akarna, és tehetne a pár hűtlenség esetén.
Sose hagyjuk abba a beszélgetést, mert az út hosszú. Nagyon hosszú!
Kép: Pixabay